0258 241 51 50
 HABERLER
TAVAS’TA BELEDİYE ÇALIŞANLARINA İŞ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ

Denizli İli Tavas İlçe Belediyesi Çalışanlarının Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri Tamamlandı. 

 
Tavas Belediyesi, hizmet içi eğitim seminerleri kapsamında personeline 'İş Sağlığı ve Güvenliği' konularında eğitim semineri düzenledi. Belediye toplantı salonunda düzenlenen eğitim seminerinde personele iş kazaları ve acil durumlarda oluşabilecek yükümlülükler konusunda bilgi verildi.

 

Eğitim seminerinin sunuş konuşmasını yapan B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Erdal Ozgan "Personelin eğitimli ve güvenli bir ortamda çalışmalarını sağlamak adına bu tür eğitimlerin belediye bünyesinde gerçekleştirilmesi önemlidir. Verilen eğitimlerdeki asıl amaç çalışanların ve işletmenin can güvenliğini sağlamaktır. Personelin yaşam standartlarını yükseltmek ve burada öğrendiklerini normal hayatlarında da uygulamalarını sağlamak bizim açımızdan büyük önem arz etmektedir" dedi.

 

İş kazalarının önlenmesi, ölümlerin, sakatlıkların ve yaralanmaların önüne geçilebilmesi açısından iş sağlığı ve güvenliğine hassasiyetle yaklaşılması gerektiğine vurgu yapan Ozgan "Çalışma alanında iş güvenliğini sağlamak amacıyla her türlü önlemlerin alınması zorunlu olduğu gibi çalışanlarında bu konuda bilinçlendirilerek yaşanabilecek olumsuzluklara karşı denetimi elden bırakmamaları gerekmektedir" ifadelerini kullandı.

 

Eğitime katılan personele iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili video izlettirilerek çalışma hayatlarında ufak hataların büyük sonuçlar doğurduğuna dikkat çekildi. Belediye personeli eğitimden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Can güvenliğimizin düşünülerek verilen bu tür eğitimler gerek iş hayatımızda gerekse günlük hayatımızda büyük yarar sağlamaktadır. Tavas Belediyesine sağladığı bu yararlı eğitimlerden dolayı teşekkür ederiz” denildi.

 
                          

Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, çalışanların güvenliğini çok önemsediklerini belirterek  "Yaz kış demeden, yağmur kar demeden, gece gündüz Tavas'a en iyi şekilde hizmet edebilmek için çalışıyor, ilçemizi yaşanabilir bir hale getiriyoruz. Halkımız kadar bu hizmetlerimizi birlikte gerçekleştirdiğimiz çalışanlarımızı da düşünüyoruz. İnsan sağlığı, insan hayatı ihmale gelmez. Çalışanlarımızın sağlıklı olmaları ve güvenli bir ortamda çalışmalarını sürdürmeleri bizim için çok önemli. En önemli şey insan hayatıdır. İşçilerimizin işlerini yaparken tüm tedbirleri almaları, son derece dikkatli olmaları gerekmektedir. Çalışanlarımıza iş güvenliği eğitimi veriyoruz ama önemli olan onların bu bilince sahip olarak çalışmalarında gerekli olan tüm tedbirleri almaları ve kendilerinin güvenliği için gerekli olan ekipmanları eksiksiz kullanmalarıdır" dedi.
 


 

ANASAYFA    |    KURUMSAL       |    HABERLER    |    İLETİŞİM
 
 
Tüm Hakları PAMUKKALE OSGB'ye aittir.Mega Tasarim 2013